Din Dagor

Image Rasa: elf

Popis: Din je průměrně vysoký mladý elf. Má štíhlou postavu, jak je pro jeho rasu typické a jeho hlavu zdobí hustá kštice špinavě blonďatých vlasů, většinou sčesaných dozadu a držených dvěma tenkými copánky, svázanými v týlu. Blízko kolem něj je možné cítit jakousi auru chladivé svěžesti nočního vánku. Kdo má možnost, může si všimnout, že na jeho těle nejsou žádné jizvy, ani po těch nejhrůznějších zraněních, a ani žádné pihy nebo mateřská znaménka.
Na jeho úzké tváři jsou nejvýraznější jeho velké mandlové oči ocelově šedé barvy. Na první pohled se zdají, jako by viděly věky, ale jakmile něco upoutá jejich pozornost, zaplanou dětskou zvídavostí. Útlý nos a tenké rty dodávají výrazu jeho tváře zvláštní výraz důstojnosti, který ale taje s každým jeho úsměvem. Ve tváři je celkem pohledný, ale ne nijak výrazně, rozhodně není nijak zvlášť krásný, ale vyzařuje z něj jakési velmi jemné kouzlo nepopsatelné zvláštnosti, která nemá hmatatelný původ.
Často splývá s okolím, zvlášť v přírodě, a to díky jeho nenápadnému zevnějšku a prostým šatům matných přírodních barev. Na krku je možno všimnout si měděného řetízku, který čas od času přejíždí prsty, jako by se stále ujišťoval, že ho pořád má. Co na řetízku je, není vidět, protože ho má neustále schovaný pod šaty. U pasu se mu houpají dva krátké meče, od kterých se jen velmi zřídka odloučí a přes rameno má většinou volně přehozený luk – tak, aby, když je třeba, stačilo málo a měl ho v ruce připravený ke střelbě – a na zádech pak vždy plný toulec šípů.
Nyní žije v Drehanu, spolu s partnerkou Nyaro, starší druidkou říšského druidského kruhu. Často ho je možné ale spatřit i v Hag Hargol s trpaslíky nebo v Mithalliru, kde tovaryšuje u zbrojíře Tomara. Din často vyřezává dřevěné sošky pro radost, někdy si podobně pohrává i s kamenem nebo s kovem.

Vystupování: Ke všem se chová uctivě a pozdrav (ale nejen ten) doplní úklonou, nejčastěji hlavou. Má veselou a hravou povahu a jeho všudypřítomný úsměv ho opustí jen zřídkakdy, a když už, zpravidla se hned vrátí zpět.

Zvláštní znaky: Velice mu záleží na vlcích všeho druhu. Občas (velmi zřídka) změní způsob mluvy z prostého na vznešený až poetický.

Barvy: Přírodní barvy, zejména zelená.

Historie:
– 1112 p.v.d.: Přibližně v tomto roce se objevují první zmínky o Dinovi na Desce.

Citát

„Mohu vám nějak pomoci?“