Chireadan Cys’variana

Image Popis: Na první pohled velice mladý elf, vypadající jako by měl právě vyrazit do nějakého boje. Na zádech pěkně udržovaný dalekonosný luk, nad každým ramenem vyčuhuje rukojeť mečíku. U pasu kord a z druhé strany dlouhý meč. Pozornější si mohou povšimnout i rukojeti dýky vyčuhující z boty a vrhacích dýk, jenž jsou zezadu za opaskem skoro schovány pláštěm. Po bližším prozkoumání si lze všimnout i jemné rytiny na čepeli kordu, či zlatavé záštity dlouhého meče. Bude jasné že tento elf si ve zbraních libuje.

Přes první dojem bojovníka, ale pohled na obličej prozradí cosi zcela jiného. Chireadan vypadá velmi mladě, téměř dětsky. Mladý, veselý hlas, často doprovázenýsmíchem nebo uchichtnutím, veselý a zvídavý obličej. Tmavě modré oči vyzařují radost ze života, neutuchající zvědavost a jistou dávku raubířství. Jeho dlouhé, havraní vlasy mívá často učesané do typického elfího účesu, a spadají mu na záda až někam pod lopatky.

Celková stavba těla je dosti typická pro všechny elfy. Postava není mohutná, ani svaly nejsou nic extra. Z jejich pohybů je ale vidět obratnost a hbitost. Chireadan se v tomto směru od svého rodu nijak neodlišuje. Svaly nejsou nijak velké, ale vzhledem k jeho štíhlosti jsou docela vyrýsované. Paže nemají rozměry dubových kmenů, jsou to útlé mrštné ručičky. Nicméně Chireadanovy pohyby naznačují nebývalou hbitost. Pohybuje se velice obratně, mrštně jako kočka s jistou dávkou zvířecí elegance.

Pokud vezme do rukou své zbraně, většinou se po prvních pár minutách boje ukáže, jak které ovládá. S mečem v ruce si není moc jistý, vypadá to že se s mečem buď učí, nebo jen něco pochytil z okolí. S kordem je to o poznání lepší, střeh, krytí, bodnutí už mu asi něco říkají, mrštné pohyby a bleskurychlá bodnutí dokáží i překvapit, nicméně pořád to není kdovíjaký bojovník, spíše elf co se s kordem pilně učí. Pokud ale rychlým pohybem stáhne ze zad své mečíky, hned se dá mluvit o něčem jiném. Drží je s jistotou a na rtech mu při boji s nimi pohrává lehký úsměv. Bleskové úskoky, bodnutí, protočit zbraně, bodnout z protisměru. Nic z toho není pro Chira problém. A nakonec luk. Hned při prvním pohybu, rychlém stažení luku ze zad, si lze všimnout pár detailů. V jakékoliv situaci se mu na tváři rozlije uklidněný a soustředěný výraz. Již při sundávání má v pravačce připravený šíp a zasazuje na tětivu. A na konci luku si lze všimnout připevněného pírka, dlouhé nazelenalé pírko, kdo ví odkud.

Vystupování: Chireadan je velmi náladový elf. Občas se jeho nálada i chování dají přirovnat k dítěti. Je hravý, bezstarostný a veselý. Jindy je mrzutý, jakoby uražený, nepovídá si s nikým a na všechno odpovídá jen „hmm“. A jindy, kdo ví proč, ho můžete vidět veselého, s úsměvem na rtech, hovorného a příjemného.

Zvláštní znaky: Nikdy nechybějící rudý šátek kolem krku. Občasná přítomnost plivníka. Tmavě modré letky šípů.

Barvy: Černá, bílá a občas tmavě zelená.

Historie
24. 4. 1014: Narozen v Amfiberai.

15. 6. 1034: Začíná se učit s lukem, končí to katastroficky, dokonce prý i někoho omylem trefil.

12. 7. 1075: Z jednoho výletu se vrací ošklivě potrhán medvědem, naděje na přežití je poměrně malá, přesto ale jako zázrakem přežívá.

1120: Vyráží od rodiny z Amfiberai, s rozhodnutím poznat více z Desky.

24. 4. 1139: Při narozeninách dostal od Arcidruida lovecký roh.

1. 1. 1140: Vyhrává první místo v Leskvově loveckém turnaji.

Citát