Lothias (Toruviel) Cys'variana

Image Rasa: Elf.
Popis: Lothias je na první pohled celkem zajímavý elf, odhadem takových 20 let starý. Má mladý, celkem pohledný a dokonce i příjemný obličej, nicméně jeho klasické úšklebky, arogantní úsměvy či prostě namyšlené pózy tuto skutečnost hravě tají. Jeho obličeji dominuje barva jeho očí, nezvykle azurová modř, která musela vzniknout spojením světle zelených a krásně tmavě modrých očí. Černé, pod ramena dlouhé vlasy nosí často jen tak shrnuté za záda, jen pár pramínků má po stranách obličeje. Pod helmu si vlasy často stahuje gumičkou, nicméně tento fakt zaznamenáte, jen pokud ho vidíte si helmu sundávat či nasazovat. Špičky uší, občas vykukující zpod vlasů, jen potvrdí to, co jeho obličej napovídá, a to jest jeho příslušnost k elfímu národu. Nicméně druhý pohled kdekoho donutí o jeho příslušnosti k elfům pochybovat.

Lothias je velmi vypracovaný, na jeho těle vás zaujmou jeho vypracované pásy svalů na rukou, které svědčí o velké, téměř neelfí síle. Pokud má někdo to štěstí, a uvidí Lothiase bez trička, může zahlédnout téměř dokonale vypracované břicho a přesně vyrýsované prsní svaly. Není pochyb, že tomuto elfovi není fyzická práce ani posilování cizí, spíše se obojímu rád věnuje.

Většinou chodí oblékaný spíše prakticky, téměř nikdy ho nezahlédnete bez jedenapůlruční, na elfy velmi nezvyklé, čepele u pasu. Nevypadá to, že by dal na společenské obleky, speciální obleky na procházky či jiné takové hlouposti. Spíše se cítí dobře v nějaké lehčí zbroji, v něčem pevném, ale přesto pohodlném.

Vystupování: I když na to Lothias nevypadá, je to celkem nepříjemný elf. Málokdy se rád rychle seznamuje, s cizími osobami se moc nebaví. Rád dává všem najevo, jak je dokonalejší než oni nebo jak některými pohrdá. Téměř nikdy si nenechá líbit žádnou urážku, na ránu odpoví ranou, na útok odpoví drtivou odvetou. Nedá se o něm říci, že je odvážný, spíše nezná strach ze smrti, či jiných obyčejných věcí, občas je spíše lehkovážný, do většiny věcí se rád pohrne, jen aby si dokázal, že na to má. Nicméně všechno někdy končí, a ani Lothias není výjimkou…

Barvy: modrá, stříbrná, černá

Zvláštní znaky: Znak meče zaraženého do země, mohutný jedenapůlruční meč vydávající lehké modré světlo

Historie:
– Narozen v Amfiberai 20. 1. 986.
– Jako malý často někde s bratrem Chireadanem, rádi spolu trénovali, i když Lothias tíhnul spíše k boji na blízko.
– Dal se do učení ke stráži, kde se snažil naučit s co nejvíce zbraněmi, už tehdy byl poměrně silný.
– Záhadná nemoc z něj vysála téměř všechnu fyzickou sílu, z Lothiase zbyla jen vychrtlá troska, co měla problémy obejít město (doba Chirova pochroumání medvědem).
– Postupně se snažil dát dohromady, s velkým úsilím se dostával ke své původní síle, nicméně s posilováním nepřestával.
– Vydával se do říše, hledat informace o svém zmizelém bratrovi a také najít Vana, kněze Hreboga.
– Pomáhal Serbitarovi u hlídek na poušti, ve finále se účastnil v první linii velkého útoku na poušť společně se Serbitarem, několika trpaslíky a dalšími.
– Nalezl Vana, kněze Hreboga, který jej vzal do svého učení, zasvětil jej do Hrebogovského boje, a dále mu předával své učení, nicméně to nevypadá, že jejich pouto je jen poutem učitele a žáka.
– Pomáhal Nieřře s jejím trestem, velkým trpasličím úklidem Hag Hargolu.
– Společně s Vanem podali několik důkazů o tom, že Arnuden nepadl, nicméně tyto důkazy řešil dále Van.
– Dostal Led, mohutný, jedenapůlruční meč, vydávající lehkou modrou záři.
– Byl zatčen a chvíli vězněn na Ostrově Vyvrženců neznámým pirátem.
– Účastnil se tajného obchodu s drowem, který nedopadl příliš dobře.
– Účastnil se několika her míčovaných na poušti, mimo jiné i té která skončila katastrofickým přepadením Aw'rixela Jednookého, šampiona Ostrova Vyvrženců.
– Svůj Hrebogovský výcvik završil vysvěcením na Hrebogova kněze smrtí Gnollího krále, za přítomnosti Aris Dy'nei a Vana, kněze Hreboga.
– Pomáhal Jasperu Dainovi, adeptu Magické univerzity s chycením údajného vlkodlaka.
– Nedobrovolně dopomohl k zatčení Aris Dy'nei, na kterou byl tehdy vypsán v Tirianu zatykač.
– Chvíli učil Solarovce Eldira, nicméně jeho učení bylo přerušeno Lothiasovým vězněním, a po propuštění již dále nepokračovalo.
– Za pomoc zločinci, lhaní stráži a údajnou krádež byl odsouzen k půlročnímu vězení v Amfiberai, a po odsezení byl nucen měsíc pomáhat v Amfiberai pod velením Caleda Naila.
– V měsíci, kdy pomáhal v Amfiberai, se účastnil průzkumu Morxasovy rány po boku Aris Dy'nei, Selvagiona te tuin Argyros, Te'lyn, Caleda a Lenweho.
– Účastnil se průzkumné mise v Pravé ruce Arnudenu, po boku Serbitara, Zaltaise a dalších.
– Plánoval uspořádat první Hrebogovský turnaj, který byl ale za záhadných okolností měsíc před začátkem odvolán.
– Problémy v Amfiberai, přichází Lothiasovo půlroční domácí vězení.
– Po domácím vězení byl Lothias za záhadných okolností vyhoštěn z rodiny Cys'variana.
– Rozhodl se z neznámých důvodů ukončit vlastní život, nicméně Aris Dy'nei ho úspěšně přesvědčila, aby dal životu šanci, a začal žít jiným životem, odznova.
– Pokouší se přidat k Arnagolské gardě sira Dina Dagora, již jako nový elf.

Citát

„To ne já, to samo.“
„Někteří bojují za nevinné, jiné za své blízké. Já bojuji protože mě to baví“
„Ale Vaneee..“
*znuděně zívne*“