Jesper Dain

Image Rasa: člověk

Vzhled
Jesper je mladý muž, jehož věk kolísá někde mezi dvaceti a pětadvaceti lety. Pohledná tvář, nesoucí několik ostřejších rysů, sice nezanechává o jeho příslušnosti k lidskému druhu pochybnosti, jisté tělesné znaky však dávají tušit, že mu v krvi koluje určité procento elfské krve.

Honosí se lesklými, černočernými vlasy, které spolu s upravenými licousy a čistým vkusným oblečením utvářejí dojem, že mu jeho zevnějšek rozhodně není lhostejný. Jasně zelené oči, skvící se pod nízkým čelem, zase snadno odtrhnou pozornost od poněkud delšího nosu. Středně velké rty jsou výrazné snad jen tím, že nesou známky častého kousání.

Nevěnuje-li se nějaké jiné činnosti, bývá jeho tvář většinou permanentně stažena do zamyšleného výrazu.

Vystupování
Většina obyvatel Tirianu, především tedy místní magická obec, zná Jespera jako inteligentního, sebevědomého, dobře vychovaného mladého čaroděje, který však bývá někdy velmi nejistý. Obyvatelé Mithallirských farem, kde Jesper strávil většinu dětství a kde vyrostl, na něj pamatují jako na uťápnutého, stydlivého a tichého chlapce, který se manuální práci vyhýbal, seč mohl.

Jak vidno, leta v Tirianu a studia na místní Magické univerzitě jej dokonale změnila. Chová se trpělivě a sebevědomě, klidně, málem až chladně, potrpí si na dobré mravy a velice si hýčká své racionálního myšlení. Snad to však vede k tomu, že místy uvažuje velice konvergentně; nové poznatky, které nijakým způsobem odporují jeho předchozím myšlenkám či představám, někdy jakoby přímo odmítal vzít v potaz a raději je zavrhne. Jedná se o velice vzdělaného člověka a své vzdělání, především před těmi méně učenými, rád dává najevo.

Barvy: Hnědá a bílá, azurově modrá a zlatá

Zvláštní znaky: okousané rty, licousy, časté vzdychání

Historie
Jesper se narodil 25. máje roku 1127 v Mithalliru, přičemž dětství tráví na místních farmách. Zdejší prostředí mu nesvědčí, mezi své vrstevníky nezapadá. Raději tráví čas v knihách či na toulkách po přilehlém okolí.

Během léta roku 1141 se u něj poprvé projevuje magický talent, konkrétně vyvoláním vypaseného potkana.

V roce 1143 se stěhuje do Tirianu, ve stejném roce je přijat na zdejší Magickou univerzitu. Tirinská metropole a především Univerzita mu brzy přirůstají k srdci a vliv, který na jeho chování a osobnost tato místa mají, se projevuje velice záhy.

Roku 1144 se účastní vyšetřování případu Tirianského krysodlaka. V druhém pololetí tohoto roku začínají jeho spory s otcem, mužem velice zaujatým vůči Tirianu a magii. Tyto spory se táhnou dodnes.

V roce 1145 pomalu přestává rozvíjet svůj zaklínačský talent a začíná se kouzla učit. V roce 1146 se z něj stává plnohodnotný čaroděj.
Touto dobou se také angažuje v Železné říši, kde asistuje tamní armádě při řešení sporů se skřety a následně i s Arnudenskými nemrtvými. Účastní se také cesty do útrob sklepení Magické univerzity.

Citát

*Kousne se do rtu*
*Svraští čelo*