Ezechiel

Image Přezdívka: Ez

Rasa: od pohledu Ez

Popis: Malý mužík se zelenými vlasy a lehce vybledlou pletí. Zelená převažuje i v jeho oblečení, které nosí ve dvojím stylu – buď jednoduché, pracovní, s pláštěm a kapucí proti dešti, nebo honosné s kabátcem. Obojí s vysokým límcem. Když přichází zima, balí se do načechraného kožíšku. Mluví svérázným dialektem, který může někomu vzdáleně připomínat trpasličtinu.

Vystupování: Bývá drzý a vlezlý, s chováním malého děcka. Vesele a bezstarostně tlapká po okolí a strká nos do věcí, do kterých mu nic není. Dokáže velmi rychle měnit nálady a vystupování. Obzvláště jednoduché je ho urazit, ale stejně jednoduché je si ho i udobřit. Je tvrdohlavý, s vlastním názorem na všechno a všechny.

Zvláštní znaky: Po celém obvodu krku, který bývá většinou zakryt límcem, je možné spatřit vybledlý pruh kůže.

Barvy: Zelená, černá.

Historie:
Málokdo si dnes vzpomene na Ezovy počátky; ti, kteří si ho pamatují, říkají, že se hodně změnil. Největší vliv na něj asi měla Nat, jeho (jak sám říká) životní láska. Z uťápnutého, bojácného malíčka se stal sebevědomý (někteří říkají až arogantní) a úspěšný obchodník, který proslul zejména svými aukcemi, jedinečností a pořádáním více či méně dobročinných zábav, koncertů a candrbálů.

Citát

„Lidi dneska.“