Nifredil Níniel

Image Rasa: elfka

Popis: Oči… to je to první, co Tě i na elfské poměry drobné a štíhlé dívce zaujme. Jsou velké, hnědé, a když se do nich podíváš…, máš pocit, že Tě pohlcují… a v tu chvíli Tě obklopí záře hvězd… *jemně zatřepeš hlavou* a vidění se rozplyne. Konečně si můžeš elfku prohlédnout. Bledá pleť jasně kontrastuje s dlouhými vlnitými vlasy (staženými v drdolu), jež proplétají tři stříbrné pramínky a jsou stejně hnědé jako její oči. A zase jsi u jejích očí…
V její blízkosti můžeš cítit jemnou, ale omamnou vůni neznámých květin. Je drobné, štíhlé postavy. Prsteníček pravé ruky zdobí ošklivá jizva.

Vystupování: Promlouvá většinou klidným melodickým hlasem. Má milý úsměv a lehkou chůzi podobající se tanci. Působí klidným dojmem, ovšem zdání někdy klame. Když je rozzlobená, může se zdát, že jí probleskuje podoba pantera a slova cedí skrz zuby, jakoby vrčela.

Zvláštní znaky: Tři stříbrné prameny vlasů (zjevné i ve zvířecí přeměně), zelené tetování připomínající listí Palasaru (platanu) na rukou, a ošklivá jizva na pravém prsteníčku.
Nejčastější podoba v přeměně: Panter.

Barvy: Bílá, zlatá, zelená.

Historie:
– 1111 p.v.d.: Přišla na Desku.

– 1113 p.v.d.: Nakažena lykantropií, ale úspěšně vyléčena.

– 1115 p.v.d.: Spoluzakladatelka druidího kruhu.

– 1118 p.v.d.: Na začátku toto roku se jí narodila dcera Elenion Ancalime apa Meoi.

– 1118 p.v.d.: Jedna z těch, již sázeli druidí duby.
Pak se kvůli dcerce stáhla do ústraní.

– 1128 p.v.d.: Odnesl Elenion bratr Nif, jehož pro ni vyslali bohové jeho světa. Od té doby ji je možné čas od času zahlédnout v Divočině či okolí Mithu.
Toho času je jejím přítelem Cohen N´ammar.

Citát

„Nai tielyer nauvar laiqu’e ar hwesta aldamolyanna.
* * *
Ať jsou tvé stezky zelené a vánek vane do tvých zad.“